Taimed-Kõrvenõges

Kõrvenõges

(Urtica dioica)

Kõrvenõgese energia äratab inimeses ürgloomuse ning elurõõmu

Kõrvenõgese sõnum: Tuues esile oma sisemise loomuse, saan tunda elurõõmu ja viljastavat energiat. Elumahlad hakkavad voolama, viies välja seiskunud energiad. Liikumapanev jõud äratab meeled, ajab ära kurnava väsimuse  ergastades  keha ja vaimu.

 

Kõrvenõges on mitmeaastane roheliste õitega rohttaim. Nõgese lehed on kaetud kõrvekarvadega, mis sisaldavad sipelghapet.

Õitseb juunist septembrini. Siis valmivad nõgese seemned.

Kasvab kõikjal, eriti armastab kasvada inimeste elutegevuse ümbruses. Öeldakse, et kus nõges kasvab, seal on viljakas maa. Korjamiseks peab kohta valima, ei tohiks korjata sõnnikuhunnikust, kuna taim kogub endasse nitraate. Paneb kana munele, lehma piima andma ja ajab karva läikima. Nõgese analoog loomariigis on madu-mõlemad salvavad ja on kristluse järgi paganast. Nii, et keskajal võidi isegi nõgese söömise ja joomise eest nõiaks tembeldada ja tuleriidale saata. On teada, et nõiale pandi viimaseks teekonnaks selga nõgesesärk, kui märk kurjuse teenistuses olijast. Muuseas ühe nõgesesärgi kudumiseks kulub umbes 40 kg nõgeseid. Samas usuti, et nõges kaitseb inimest kurja vaimu eest.

Korja juuri, lehti ja seemneid ning kuivata hämaras õhurikkas kuivas kohas õhukese kihina.

RAVIMTAIMENA: sisaldab klorofülli, räni-ja sipelghapet, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, rauda, flavonoide, C vitamiini(rohkem kui mustas sõstras), B, K vitamiine,  parkaineid, proteiini, rasvu, karotiini(rohkem kui porgandis). On verejooksu peatav, toonust tõstev, ergutab süsivesikute ja valkude ainevahetust. Suurendab erütrotsüütide ja hemoglobiini kogust veres. Kõrvetustunnet tekitab histamiin, serotoniin, atsetüülkoliin ja sipelghape koostöös.

Kasutamine päevas:juured 4-6g droogi. Lehed 8-10g

Kõrvenõges on väga tervislik ja kasulik toidutaim. Hea organismi vastupanuvõime tõstmiseks ja kaua kestnud haiguste ravimiseks.

Neerupõletiku korral, uriinieritust soodustav

Reumaatiliste vaevuste puhul

Nõgesevihad, sipelghape-reuma, liigesevalud

Seemnetest valmistatakse armujooki

Nõgesesuits köha vastu

Aneemia puhul

Juured sisaldavad lignaane, mistõttu selle alkoholitõmmis leevendab eesnäärme laienemisest tekkinud vaevusi.

Kui tunned kevadel kevadväsimust, tee värsketest nõgestest teed. Pane paar väikest nõgest tassi ja vala peale kuum vesi. Hoia 3 minutit ja joo.

Kui kõht on valus ja tundub “liiga punnis” olevat, tee teed: pane 1 tl puru tassi, kuum vesi peale, hoia 3 minutit ja joo jahtunult.

Kui on halb tuju, joo nõgeseteed, võid sinna lisada ka mõne mündilehekese

Kui sul on tumedad juuksed ja tahad need ilusasti läikima panna, tee nõgesetee, jahuta ja vala pärast pea pesemist endale pähe.

Kui nahk sügeleb või näitab nõgeslöövet, tupsuta sügelevaid kohti nõgeseteega.

Joo nõgeseteed piimaerituse suurendamiseks

Viljatuse raviks

Nõgeseseemnete tinktuur parandab mälu

Kõhunäärmehaiguste, peensoole, soolehaiguste ja põletiku  raviks

Kopsutuberkuloosi, bronhiidi raviks

Maksa, sapi, maohaiguste raviks

Tarbimisel peab jälgima enesetunnet-üldiselt ei tohiks üle 2 nädala järjest kasutada, pidada vahet. Võib tekitada trombe.

Soodustab serotoniini teket organismis. See aine moodustub kehas siis kui päiksevalgus mõjub silmadele ja kui toidus on piisavalt serotoniini moodustamiseks vajalikku aminohapet-trüptofaani. Talvel on päiksevalgust vähe, siis saab seda nõgese abil juurde, aga kui päiksevalgust on rohkem, siis liigne serotoniin võib soodustada vere hüübimist ja trombide teket.

Nõgest sisaldab Metsamoori 99/1Metsamoori 99/2, Meestemikstuur 1 ja 2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.